Jiří Jabůrek o sociální trojčlennosti dnes

Napsal Zdeněk Beil (») 24. 2. v kategorii Sociální trojčlennost, přečteno: 13×

Cituji Jiřího Jabůrka: Sociální trojčlennost nelze „budovat“ člověkem zdola jako něco umělého. Tak jako nelze uměle vytvořit nový mateřský jazyk, protože jazyk je projevem vyšších duchovních vibrací, do kterých by člověk neměl násilně zasahovat, tak nelze uměle vytvořit sociální trojčlennost nepřirozeným přesvědčováním druhých lidí, když trojčlennost je projevem duchovních sil vyšší duchovní trojnosti.

Trojčlennost není nic mechanického, není to umělá konstrukce. Sociální trojčlennost je živým projevem vyšší duchovní trojnosti ve společenství lidí, kteří se nesetkávají náhodou. Když se lidé setkají a tká se společenství, nelze říci: tak a teď uděláme sociální trojčlennost. Lze jen odhalovat zákonitosti, vysvětlovat duchovní pravdy a pomáhat si navzájem pochopit, procítit a realizovat.

Uvědomování si sociální trojčlennosti je spojeno s počínajícím vývojem duše vědomé a s rozvojem možnosti svobodného rozhodování.

Pokud někde můžeme studovat nějaké zralé plody sociální trojčlennosti, tak je to díky tomu, že se tam vyskytly duchovní síly a následně i někteří sociálně zralí lidé, kteří se snažili přemýšlet nad souvislostmi a prosazovat vyšší duchovní principy. Vycházeli z Moudrosti, proměněné v Lásku a Spravedlnost (Vůli a Vědomí). Aby se sociální trojčlennost projevila nebo nesla plody, vyžaduje to spolupůsobení člověka a duchovního světa. Je to podobné, jako ve výchově dítěte nebo v biodynamickém zemědělství, je to zahrádka, je to včelí úl. Je to orákulum, je to novodobé křesťanské mystérium a dobří sociální vůdci nebo manažeři jsou žáky mystérií.

antroposof.sk/socialna_trojclennost_pc/jaburek_socialni_trojclennost_nelze_budovat_jako_neco_umeleho_pc.pdf

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a pět